TESPO engineering s.r.o. je společností inženýringového typu.


REALIZUJEME NÁSLEDUJÍCÍ:

 • Studie, projekty, dodávky nových a rekonstrukce stávajících částí technologií se zaměřením především do  oblasti energetiky (elektrárny, teplárny)
 • Návrhy, projekty, dodávky a rekonstrukce pohonů strojů, výrobních linek a dalších zařízení ve všech oblastech průmyslu
 • Řešení pohonů včetně návaznosti na regulační procesy poháněných strojů a výrobních linek
 • Ustavování pohonů s poháněnými stroji, diagnostika a servis strojní a elektro
 • Servis měničů frekvence firmy PDL Electronics
   


V NAŠICH DODÁVKÁCH SE MŮŽETE SETKAT S KOMPONENTY:

 • elektromotory firmy SIEMENS, MENZEL, SEW
 • převodovkami SEW, Flender, Bonfiglioli, Bonfiglioli Trasmital a jiných výrobců
 • frekvenčními měniči firmy VONSCH (Slovensko)
 • hydrodynamickými regulačními a rozběhovými spojkami a brzdovými systémy firmy TRANSFLUID (Itálie) 
 • pružinovými a zubovými spojkami firmy CMD (Francie)
 • pružnými spojkami RATHI 
   


ENERGETICKÝ, TEPLÁRENSKÝ A TĚŽEBNÍ PRŮMYSL:

Jedná se o řešení a zpracování technologie dopravy vnitřního zauhlování elektráren a tepláren na tuhá paliva, řešení dopravy materiálu na krátké vzdálenosti například u drtících linek uhelných dolů a kamenolomů. Provádíme návrhy a dodávky „na klíč“ technologií dávkování paliva do kotlů – řetězové podavače a vyhrnovače paliva, šnekové dopravníky a spirálové bezosé dopravníky, deskové uzávěry, komůrkové podavače a další komponenty.

Součástí těchto technologií jsou také nezbytné doplňky, jako jsou násypky, výsypky, svodky, kompenzátory dilatací.  Naše projekty vždy provádíme „na míru“ pro danou elektrárnu, teplárnu, dané prostředí a konkrétní složení dopravovaného materiálu (deskové uzávěry s listy z nerez oceli pro prostředí s nebezpečím výbuchu, násypky, výsypky, svodky a skříně samotných dopravních zařízení z materiálů odolným abrazi, jako je HARDOX nebo ekvivalentní materiály). Tato zařízení v různých modifikacích se používají také pro dopravu energosádrovce v technologiích odsíření a také pro dopravu směsi strusky a popele z podkotlí do další technologie zpracování strusky (drtiče, odvodňovací zařízení atd.).

Další doménou naší firmy, kde máme více než dvacetileté zkušenosti, jsou aplikace pohonářské a regulační techniky pro regulaci spalovacích procesů v elektrárenských kotlích (velmi přesná a spolehlivá regulace výkonu primárních, sekundárních a kouřových ventilátorů prostřednictvím měničů frekvence, regulace výkonu ventilátorových mlýnů uhlí prostřednictvím hydraulických regulačních spojek, regulace výkonu napájecích, oběhových a technologických čerpadel). Našimi pohony též vybavujeme dopravní zařízení společných technologií, jako jsou klasické dopravníkové pásy, vyhrnovací vozy uhlí, řetězové vyhrnovače uhlí, drtiče, řetězové vynašeče a další zařízení.


DALŠÍ ODVĚTVÍ PRŮMYSLU:

Námi navržené pohony samozřejmě nepracují jen v energetice. Například pro firmu PLEAS a.s. Havlíčkův Brod již několik let modernizujeme technologické linky výroby a barvení tkanin. Pro spalovny komunálních odpadů v Praze a Brně řešíme a staráme se o pohony a regulační procesy chodu drapákových jeřábů, bez kterých spalovna nemůže fungovat. Ve ŠKODA AUTO a.a.s. v Mladé Boleslavi se staráme o regulaci výkonu a chod čerpací stanice technologické vody, kterou jsme v roce 1996 vybavili pohony a regulační technikou. Také mnohé čističky odpadních vod jsou vybaveny námi dodanými měniči frekvence a regulační technikou, řídící výkon kalových čerpadel, aerátorů a turbodmychadel v aktivačních nádržích.

Jsme vlastníky několika užitných a průmyslových vzorů.

Naši technici i námi dodaná zařízení pracují v těch nejnáročnějších podmínkách.

Vysokou kvalitu naší práce jsme schopni doložit tím, že mezi naše dlouhodobé a významné odběratele patří ČEZ a.s., DALKIA Česká republika a.s., Elektrárny Opatovice a.s., ŠKODA Praha Invest a.s., VÍTKOVICE a.s., ALSTOM  s.r.o., NOEN a.s., PRODECO a.s., BPO spol. s r.o. Ostrov, I & C Energo a.s., ŠKO – ENERGO s.r.o., a další významné průmyslové společnosti v České republice.


EXKLUZIVITA:

Firma TESPO engineering s.r.o., po dlouholeté spolupráci, podepsala v roce 2014 smlouvu o výhradním zastoupení pro aplikace pohonů s elektromotory s italskou firmou TRANSFLUID s.r.l. – významným evropským výrobcem a dodavatelem hydrodynamických rozběhových a regulačních spojek, mechanických brzdných systémů a dalších komponentů.

V roce 2006 uzavřela společnost TESPO engineering s.r.o. smlouvu o výhradním zastoupení pro Českou republiku se slovenskou firmou VONSCH s.r.o. Našim odběratelům díky tomu můžeme nabídnout měniče frekvence od výkonů 0,37 kW až do 1 400 kW ve špičkové kvalitě a s vysokou spolehlivostí. Firmu VONSCH s.r.o. jsme si ke spolupráci zvolili také z toho důvodu, že je orientovaná na potřeby zákazníka. Ve velmi krátké době jsme schopni reagovat na specifické požadavky některých náročných provozů a těmto požadavkům operativně přizpůsobovat jak SW, tak i HW nabízených měničů frekvence.

Od roku 2006 též spolupracujeme s francouzskou firmou CMD – jedním z největších evropských výrobců pružných a zubových spojek. Od této firmy jsme získali exkluzivitu pro Českou republiku v dodávkách spojek především pro energetiku a teplárenský průmysl.

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace zde. Souhlasím