Technologie pro elektrárny a teplárny na tuhá paliva

Ve dnech 26.5. a 27.5. 2010 proběhl v hotelu Lázně Sedmihorky, v srdci Českého ráje již 13. ročník semináře, který je určen oboru teplárenství „Technologie pro elektrárny a teplárny na tuhá paliva“.

Přestože probíhají velké investiční akce ve firmě ČEZ, a.s., která má mezi posluchači obvykle největší zastoupení (KO Elektrárny Tušimice II, výstavba nového bloku 600MW na Elektrárně Ledvice, příprava KO Elektrárny Prunéřov II), sešlo se i tentokrát obvyklých 125 účastníků.

Přednáška a prezentace naší firmy byla zaměřena z části na představení nových produktů firmy VONSCH (nová řada měničů frekvence UNIFREM, frekvenční měnič a celý systém pro regulaci výkonu a řízení malých vodních elektráren MVE Control, střídače pro fotovoltaické elektrárny FOTOCONTROL). V další části prezentace jsme představili čím a jakými dodávkami se naše firma podílela na zmiňovaných akcích v ČEZ, a.s. Poslední a nejpodstatnější část naší prezentace byla zaměřena na aplikaci šnekových, spirálových dopravníků v elektrárnách a teplárnách.

Nově se na semináři představila slovenská firma IPESOFT s.r.o. ze Žiliny, která prezentovala informační a databázové systémy využitelné v energetice. Dalším nováčkem na semináři byla firma 2TS, která navrhuje a dodává zvedací a manipulační techniku včetně vázacích prostředků a s tímto souvisejících specialit.

Ostatní přednášející byly firmy, které se semináře zúčastnily již vícekrát (WEIR Minerals Czech & Slovak, EUTIT s.r.o., BPO s.r.o., HENNLICH Engineering s.r.o., I & C ENERGO a.s., Ing. Jan Moša).

I po stránce společenské se seminář celkem povedl. Meteorologové vyhrožovali deštěm, který naštěstí nebyl, takže se konaly i turistické vycházky za poznáváním krás Českého ráje. Jedna z těchto krás bylo místní vynikající pivo – rohozecká jedenáctka a jako rarita rohozecké malinové…Prasátko se mistrovi kuchařovi večer také povedlo, Šveholníci (valašká country kapela) byli také ve formě, takže všechno v pohodě. Všem účastníků tedy děkujeme za účast a určitě se budeme těšit na shledanou příští rok na 14. ročníku semináře. Zvláštní poděkování patří paní Adamové a perfektní organizaci semináře.

V následné malé fotogalerii nabízíme spíše atraktivní pohled do kraje Českého ráje a nikoliv do přednáškového sálu.


Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace zde. Souhlasím