Technologie pro elektrárny a teplárny na tuhá paliva

Ve dnech 25.5. a 26.5. 2011 proběhl v hotelu Lázně Sedmihorky, v srdci Českého ráje již 14. ročník semináře, který je určen oboru teplárenství „Technologie pro elektrárny a teplárny na tuhá paliva“. Semináře se v letošním roce zúčastnilo cca 130 účastníků. Opět, jako loni, chyběli zástupci Elektrárny Tušimice II, kde se dostavuje 2. etapa akce KO Elektrárny Tušimice II, zástupci Elektrárny Ledvice (výstavba nového bloku 600MW) a tentokráte také Elektrárnu Prunéřov reprezentoval pouze Ing. Marhan – vedoucí správy elektrárny - KO Elektrárny Prunéřov II co nevidět naplno vypukne.

Přednáška naší firmy byla zaměřena z části na prezentaci některých technicky zajímavých aplikací, které jsme v minulém roce realizovali a aktualizaci některých témat, která jsou opět na pořadu dne při realizaci KO Elektrárny Tušimice II a Elektrárny Prunéřov II. V první části přednášky jsme představili 4-kvadrantový měniče frekvence s plně řízeným usměrňovačem řady QUATROFREM 400 a jeho aplikaci pro zdvih drapákového jeřábu na pražské spalovně komunálních odpadů. Při spouštění břemena dodává tento měniče frekvence elektrickou energii zpět do sítě. V další části přednášky jsme na modelovém příkladu, se kterým se můžeme často setkat v běžné praxi, rozebrali ve kterých případech je výhodné pro regulaci otáček (výkonu) některých technologických zařízení v elektrárnách a teplárnách použít měniče frekvence a regulační hydrodynamickou spojku. Stručně jsme také prezentovali technické řešení výrobce hydrodynamických regulačních spojek - firmy TRANSFLUID s.r.l., kterou v ČR zastupujeme, pro regulaci otáček ventilátorových mlýnů uhlí a napájecích čerpadel. Přednáška v pdf ke stažení ZDE...

Nové výrobky ve své nabídce dále představila firma Weir Minerals Europe Limited. Svůj systém SELT Therm, určený pro podporu bilancování, plánování a obchodu pro výrobní a distribuční teplárenské společnosti představila firma IPESOFT s.r.o. Poprvé se jako přednášející na semináři prezentovala firma ALSTOM s.r.o. Brno – přestavila svůj „Hlídač plamene RSS – 3 a systém „Monitoringu stability spalování“, který může přinést uživateli spoustu výhod. Velmi zajímavou přednášku měla firma TMT spol. s r.o. Chrudim, která představila logistické dopravní systémy, které realizovala i mimo energetiku. Neméně poutavou prezentací se představila firma T I Centrum a.s. Plzeň, která představila své řešení „Přípravy a dopravy paliv z biomasy“. Se svými prezentacemi se také představili tradiční účastníci semináře, jako firmy MOSA Solution s.r.o., EUTIT Mariánské Lázně a HENNLICH Engineering s.r.o. Litoměřice.

Počasí vyšlo také bezvadně, sluníčko svítilo, ale žádná vedra nebyla. Ttakže došlo i na malou turistiku za poznáním krás Českého ráje. Jednou z místních lahůdek bylo místní vynikající pivo – rohozecká jedenáctka a jako rarita rohozecké malinové…Prasátko se mistrovi kuchařovi večer také povedlo, Lalia (moravská cimbálová kapela) předvedla také pár moc hezkých hudebních kousků, takže všechno v pohodě.

Účastníkům tedy děkujeme za to, že s námi zase dva dny pobyli a určitě se budeme těšit na shledanou příští rok na polojubilejním 15. ročníku semináře. Zvláštní poděkování patří paní Adamové za perfektní organizaci semináře.

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace zde. Souhlasím