Tespo engineering podporuje

Naše firma TESPO engineering s.r.o. za 17 let působení v České republice dosáhla pevného postavení v oboru, ve kterém pracujeme, obraty i zisky naší firmy se víceméně stabilizovaly, přežili jsme krizi let 2008-2010 bez nějakých zásadnějších omezení. Vedení naší firmy se tedy rozhodlo, že bychom měli část našeho zisku věnovat na dobročinné účely. Protože nám nejde o to, za darované prostředky získat bombastickou mediální reklamu ve sdělovacích prostředcích, rozhodli jsme se finančně podporovat sportovní a umělecké spolky v našem městě, které jsou na okraji zájmu podpory jak ze strany našeho města Brna, či jeho jednotlivých čtvrtí, tak velkých nadnárodních koncernů, kterým jde obvykle především o tu mediální show a které mnohdy ani neví, jak bylo s darovanými prostředky naloženo.

Jedním z podporovaných je významný brněnský šachový klub ŠK DURAS Brno. Na tomto klubu nám je sympatické především to, že se zde intenzívně pracuje s mládeží. Funkcionáři a trenéři mládeže dělají svou práci s nadšením, ve svém volném čase a obvykle bez finanční odměny. Přesto i v těchto skromných podmínkách dokázali mládežníci ŠK DURAS Brno vybojovat pro sezonu 2011-2012 účast v nejvyšší mládežnické soutěži družstev v ČR – dorostenecké extralize družstev. Zajímavostí je, že tento klub nese jméno jednoho z nejvýznamnějších brněnských šachistů první poloviny 20. století Oldřicha Durase.
 
Rozhodli jsme se tedy tento šachový klub finančně podpořit. Cílem naší podpory je především mládež. Snažíme se zajistit, aby šachisti mládežnického kroužku ŠK DURAS Brno měli alespoň jednoho profesionálního trenéra a další podmínky, srovnatelné s jinými podobnými šachovými kluby v ČR. Na pravidelných schůzkách se také snažíme kontrolovat, zda svěřené finanční prostředky byly skutečně použity na dohodnutý účel.

Jak se šachistům ŠK DURAS Brno a především námi podporovanému šachovému kroužku mládeže daří, si můžete přečíst na www.skduras.cz.

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace zde. Souhlasím