Deskové šoupátkové uzávěry a propusti
 

Deskový šoupátkový uzávěr s hydropohonemDeskový šoupátkový uzávěr s elektropohonem

Deskové šoupátkové a segmentové uzávěry a materiálové propusti slouží k uzavírání toku sypkých materiálů. Používají se jako provozní nebo havarijní. Slouží k uzavírání sil, zásobníků, bunkrů a dopravních cest sypkých materiálů. Deskové, segmentové uzávěry a šoupátkové propusti se také využívají pro uzavření a oddělení jednotlivých dopravních cest sypkých materiálů v době servisu a oprav.

 • Deskový šoupátkový uzávěr řady DU může být vybaven uzavírací deskou z běžné konstrukční oceli nebo z oceli Hardox. V případě uzavírání abrazivních materiálů, lze navrhnout další alternativní řešení. Pro prostředí s nebezpečím výbuchu prachů je možné použít nerez ocel.
   
 • Teplota dopravovaného materiálu max. 250°C.
   
 • Jako pohonná jednotka deskových uzávěrů a propustí může být použit elektromotor, hydraulický nebo pneumatický válec, ruční pohon.
   
 • Uzavírací desky lineárních šoupátkových uzávěrů mohou být vybaveny signalizací koncových poloh pro každou desku samostatně.
   
 • Deskové uzávěry řadu DU jsou vyráběny v prachotěsném provedení.
   
 • Deskový lineární uzávěr se montuje na pozici pomocí vstupní a výstupní připojovací příruby. Rozměry rámů (připojovacích přírub) jsou pouze orientační. Vstupní a výstupní příruby šoupátkových uzávěrů se vždy konstruují „na míru“ pro danou aplikaci a její prostorové možnosti.

Leták ke stažení... pdf

Reference k tématu...

 

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace zde. Souhlasím